Kaablimuhvi paigaldaja töötelk

Töötelgid erinevad tavalistest matkatelkidest üsna oluliselt. Töötelki peab olema võimalik püstitada väga kiiresti ja paigaldus peab olema lihtne ja käepärane. Telgi kattematerjal peab olema eriti vastupidav, et pidada vastu külmale või väga tugevale vihmale. Selleks peab materjal olema tehtud kõrgekvaliteetsest valgust läbilaskvast UV-kindlast polüestrist. Ülemine kattev osa on töötelkidel alati valge, et päikesevalgus võimalikult hästi töökohta valgustaks. Lisaks saab alati kasutada telgis lisavalgust, kas generaatori või aku/patareide toitel, sest alati peab olema tagatud hea nähtavus. Telgi kattematerjal tohib ainult väga minimaalselt päevavalgust vähendada. Kõik värvid (näiteks kaabli faasisoonte värvid) peavad jääma selgelt äratuntavaks.

Telgi kattematerjal peab olema vett tõrjuv ja hästi puhastatav. Kõik õmblused ja tõmblukud peavad olema veekindlad. Telgil peaks olema ülesrullitav sein või ühe seina peaks saama täielikult avada. Telgi konstruktsioon peab olema äärmiselt stabiilne ja olenevalt mõõtmetest peab olema võimalik püstitada seda ainult ühe või maksimaalselt kahe töömehe abil lihtsalt ja kiiresti. Konstruktsioon peab tuginema ühes tükis tugivarrastele. Ei tohiks olla lahtisi vardaid, mis võivad sassi minna ja kõik vajalikud osad peavad olema hõlpsasti käeulatuses.

Ajakirjas Elektriala (6/2016) avaldatud artikli töötelkide kohta leiate siit.

Siin on üks neljakandiline kaablimontööri töötelk. Tutvustav video:

Lisaks saan pakkuda kolmnurkset 
töötelki, mis on ka kohapeal laos olemas. Isiklike kogemuste põhjal on selline kolmnurkne telk erinevate tööde jaoks üsna sobiv, kuna sellel saab avada mõlema otsa lukud ja siis muutub see lamedaks katusealuseks (saab kasutada näiteks kaablikraavi kohal või kattena) või külgseinana (tuule eest kaitsmiseks).
Telgi mõõdud (p x l x k)
2.50 x 2.00 x 1.90 m
Mõõdud kokku pakituna:
1.75 x 0.30 x 0.30 m
Kaal: 13,5 kg
Hind koos kandekotiga: 894,- eur + km.