et | en | 
C-Intrade OÜ - Elektriseadmed

15. mai 2013 - Võrguelektrikute Eesti meistrivõistluste kaablitöö V etapi kokkuvõte

Viies etapp oli kaablitöö, mille käigus paigaldas iga võistkond 150 mm² AHXAMK-W tüüpi kaabli ühele faasisoonele 20 kV nurkliidese RSTI-5854 (95-240 mm²). RSTI-58xx seeria on Raychemi kõige kaasaegsemad uut tüüpi kuni 800A nurkliidesed, mida kõik võistkonnad ei olnud varem paigaldanud. Seega toimis selline võistlus suurepäraselt ka koolituse eesmärgil.

Paigaldustöö tase oli väga hea. Jälgides kaablimontööride töövõtteid ja tööriistade kasutamisoskust oli selgelt äratuntav, kes teevad seda tööd tihti. Kogenud töömeestel on enamus töövõtteid juba välja kujunenud ja see võimaldab paigaldustöid kiiremini teostada.

Töö tegemise kontrollaeg oli 30 min. Viiest võistkonnast ainult üks ületas etteantud aega 7 minuti võrra ja sai selle eest 3 miinuspunkti. Nii nagu eelmiselgi aastal oli kõige kiirem tööaeg firmal AS Elektritsentrum (16 min.).

Kaablitöö etapi esinelik oli üsna heal tasemel ja samas tasavägine (AS Elektritsentrum – 64 punkti, EE Võrguehitus AS – 62 punkti ja Elwo AS – 60 punkti, Empower AS – 58 punkti). Põhilised punktierinevused tekkisid sisse juhul, kui mõni võistkond sai oma tööga kiiremini hakkama ja sai selle eest lisapunkte.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kaablitöö etapp kujunes osavõtjatele üsna õpetlikuks. Samuti aitas meile kaasa väga ilus ilm. Samuti sujus korraldajate ja abiliste koostöö suurepäraselt.


domeen | virtuaalserver @ veebimajutus.ee